BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Menu

Inwestujemy w przyszłość – coraz bliżej zakończenia inwestycji

Niebawem zakończy się realizowana w Starachowicach inwestycja informatyczna finansowana z budżetu Unii Europejskiej jaką jest „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej”. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 4 miliony złotych.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji bezpłatny dostęp do Internetu uzyskało 30 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w internet zaopatrzonych zostanie 30 jednostek podległych gminie, szkoły, przedszkola, biblioteki oraz Starachowickie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Przedszkoli.

Budowa sieci Internetu szerokopasmowego została tak zaplanowana, aby dotrzeć do wszystkich 30 jednostek podległych gminie czyli szkół, przedszkoli, bibliotek, Starachowickiego Centrum Kultury, Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto światłowody kładzione są także na terenach największych starachowickich osiedli oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w ten sposób powstaje internetowa platforma, którą w przyszłości gmina zamierza wykorzystać do dalszej informatyzacji miasta. W ramach realizowanego przedsięwzięcia w podległych gminie jednostkach utworzone zostaną, do dyspozycji mieszkańców, bezpłatne stanowiska komputerowe.

Author: Agata Maciąg
agata.maciag@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice
Tel: 41-273-83-04

 

Menu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept